Koolipraktika ilusalongis

Ilu Idüll Ilustuudio on pereettevõte, kus salongi omanik töötab igapäevaselt iluteenindajana. Algas kõik salongi omanikust Katrist, kes töötas üksinda ning võttis enda vanima tütre Kerttu appi talle turundust tegema ja koliti suuremale pinnale. Katri kutsus oma teise tütre Janne Ilu Idülli ja õpetas talle iluteenindaja ameti selgeks. Natuke peale seda kasvasid kliendid üle pea kuna nõudlus kasvas suuremaks kui suudeti pakkuda. Tipphooaeg ehk suvi hakkas lähenema ja võeti veel tublisid tehnikuid tööle, kes kõik Katri poolt nullist välja õpetati.
Usume, et järjepidevalt tulebki tegeleda ettevõtte töötajate koolitamise ja arendamisega. Nüüd 3.5a hiljem on meil 11 töötajat ja 2 praktikanti. Paljud praktikandid on peale kooli lõppu salongi edasi jäänud. Ilu Idüll pereettevõte eelis on see, et saab luua mitte-pereliikmetest töötajatele isiklikumat ja usalduslikumat keskkonda. Kliendid tunnetavad, et nad on hoitud ning alati heades kätes, ükskõik mis ilutegija juurde lähed kuna kõik on saanud väga hea õppebaasi. Juhendamine on Katri jaoks väga oluline kuna ta soovib, et praktikant saaks nii heaks kui võimalik. Ainult nii saabki meistriks! Ilu Idüllil on nii sisse juurdunud praktikantide õpetamine kuna oleme kõik selle sees kasvanud, et see tuleb nagu muuseas oma töö kõrvalt. Praktikandid saavad päris töökogemuse ja nad saavad iseseisvalt hakkama kuna nad hakkavad kohe päris klientidega tööle ja neile ei ole loodud mänguülesandeid. Seetõttu on praktikakohad on tasustatud ning praktikandid saavad töötada täpselt nii palju kui nad soovivad.

Ilu Idülli pediküürid on klientide poolt väga kiidetud! Teame kuidas teha jalad beebipehmeks!

Kui soovid meile praktikale tulla, siis kirjuta kohe endast kõik tööks vajalik. Nii sujub suhtlus kiiremini. Võid vastata nt nendele küsimustele:

 1. Kirjuta palun mis eriala sa õpid ja mis teenuseid sa sooviksid praktikal teostada.

  Võid lisada kui oled veel kandideerinud praktikakohtadele.

 2. 1. Milline näeks välja sinu töö graafik? Kas sulle sobiks töötada õhtuti ja nädalavahetusel ning mitu korda nädalas saaksid käia.

  Ja lisa millal saaksid alustada.

 3. Kui juba oled seotud kuidagi ilumaailmaga, võid selle ka kirja panna.Nt varasemaid koolitusi läbinud, läbitud praktikad jne…

  Kas oled nt läbinud hügieenikoolituse juba?

 4. Kas jälgid meid juba sotsiaalmeedias?

  https://www.instagram.com/iluidyll/

 5. Kirjuta meile

  dreamteam.iluidyll@gmail.com

Mis praktikat Ilu Idüllis teha saab?

Oleme väga paindlikud aga eelkõige oleme jalahoolduste salong aga teeme ka geelküüsi, modelleeritud geellaki hoolduseid.

Kas praktika on tasustatud?

Üldjuhul kuni 10 esimest klienti on tasuta. Sa ei pea ka materjalide eest maksma. Kõik on salongi poolt. Esimesed kliendid teed koos juhendajaga. Pärast poole juba juhendaja on salongis olemas aga saad juba iseseisvalt teha aga küsimuste korral aitame koguaeg. Kui oskad juba iseseisvalt teha ja sooritad meie eksami, saad noortehniku tiitli ja saad hakata vastavalt oma oskustele teenima.

Kas ma saan ise valida oma töötunnid ja päevad?

Jah!

Kas ma saan tulla täiskohaga Ilu Idülli tööle?

Jah!

Kui ma pole koolis õppinud jalahoolduseid, kas saan seda tulla õppima teie juurde?

Jah!

Kas aidate modellide leidmisega, kelle peal praktikat teostada?

Jah! Soovitame esimesed kaks modelli endal leida. Hea oleks kui oleks ema, õde või sõbranna. Ühesõnaga keegi kellega tunned ennast mugavalt.

Kui praktikast saab töökoht:


Grethel – Teeninduskooli spaateeninduse praktika

Ilu Idülli vanemtehnik Grethel.

Õppisin Tallinna teeninduskoolis spaateenindust.
Olles aasta aega koolis õppinud, oli tarvis leida endale praktika koht. Olin pikalt olnud Iluidülli instagrami jälgija ja praktika koha otsimisel meenus mulle just see salong esimesena, kuhu soovisin väga praktikale saada.
Võtsin julguse kokku ja kirjutasin Ilu Idülli Instagrami kontole ennast tutvustava lühikokkuvõtte, mida olen õppinud ja milles ennast hästi tunnen ja pakkusin ise välja, et võin tulla kokkusaamisele salongi, et näidata oma suurt huvi ja professionaalsust.
Sain väga positiivse üllatuse osaliseks, kui Ilu Idülli vastas mu kirjale väga optimistlikult ja kutsus mind salongi vaatama. Saimegi ühise aja kokkulepitud ja juba järgmisel päeval kirjutas Ilu Idüll, et neile meeldis minu hakkaja iseloom ja sooviksid mind enda tiimiga liituma. Tahtsin õnnest lakke hüpata, kuna ma ei uskunud, et mind kui alles koolis õppijat soovitakse kuskile salongi praktikale võtta.

Praktika sujus väga lihtsalt, esimesel praktika päeval näidati mulle ette kõik tööks vajalik – instrumendid, sahtlisisud, kõik steriliseerimiseks vajalik jne. Sain tutvuda salongi tiimi ja tubadega. Järgmisel praktika päeval võtsin juba kaasa modelli, kelle peal näidata ette pediküüri. Mulle väga meeldis, et töö tegemise ajal sain alati küsida küsimusi ja ma ei tundnud kordagi, et kedagi ei huvita, mida ja kuidas ma teen.

Kui olin erinevatel päevadel ette näidanud mõned maniküürid ja pediküürid, sain allkirjastada töölepingu, mis andis mulle võimaluse alustada tööd noortehnikuna samal ajal alles koolis õppides – milline võimalus!

Pärast praktika aja lõppemist olin kindel, et soovin ka edasi töötada Ilu Idülli imelises salongis. Juba esimesel päeval olid kõik nii sõbralikud ja toredad minuga, et ma ei tundnud kordagi ennast ebamugavalt ega kõrvale jäetuna. Nüüdseks olen töötanud Ilu Idüllis üle 2a. Selle ajaga on mul tekkinud püsiklientuur ja ma naudin iga päev tööle minemist, kuna see õhkkond seal on lihtsalt nii mõnus!

Gretheli Instagram:
https://www.instagram.com/gbeautyguru/
Broneeri aeg Grehteli juurde siit:
https://iluidyll.setmore.com/grethel

Merili – TEKO küünetehniku eriala praktika

Praktika Ilu Idüll Ilustuudios on sujunud üle ootuste hästi. Töökaaslased võtsid mind soojalt vastu ning üleüldine aura on meil salongis hea. Kui millegagi abi vajasin, oli keegi alati valmis mind aitama või juhendama. Pärast praktika läbimist jäin Ilu Idülli tööle.
Ilu Idülli Ilustuudiot soovitan tõesti hea meelega ka nendele, kes pole veel teed meie salongi leidnud. Lõpetuseks sooviksin eriti tänada oma kliente kes on usaldanud ennast alles alustava noortehniku hoolde!

Merili Instagram:
https://www.instagram.com/m.s_nails7
Broneeri aeg Merili juurde siit:
https://iluidyll.setmore.com/merili

Kelli – ettevõttepraktika

Minu ettevõttepraktika Ilu Idülli salongis kestis veidi rohkem kui kaks kuud. Juhendaja Katri oli väga tore ja toetav. Ma ei pidanud salongi töökorralduse osas kordagi ise pead murdma, vaid kõik räägiti läbi. Võisin alati igasuguste küsimustega pöörduda nii Katri, Kerttu kui teiste tüdrukute poole. Kõik olid abivalmid ja toetavad. Meeldis ka salongi üldine õhkkond ja tiimi omavaheline läbisaamine. Tore, et tüdrukud korraldavad ka väljaspool tööaega ühiseid üritusi ja ettevõtmisi. Arvan, et arenesin praktika jooksul palju. Avastasin selle käigus, et just pediküüri meeldib mulle kõige rohkem teha. Need paar kuud möödusid ruttu ning olen nüüd meeldiva praktikakogemuse võrra rikkam. ja töötan ka Ilu Idüllis nüüd pediküüritehnikuna.

Broneeri aeg Kelli juurde siit:
https://iluidyll.setmore.com/kelli

Melissa – sotsiaalmeedia spetsialisti praktika

Õppisin Tallinna Majanduskoolis sotsiaalmeedia spetsialisti erialal. Soovisin leida ilu valdkonnas praktika kohta. Ilu Idüll Ilustuudio leidsin läbi ühise tuttava ja nii ma kirjutasin neile meili enda soovist sotsiaalmeedia praktikat teha. Katri vastas väga kiiresti ja juba oli meil kohtumine kokku lepitud. Esimesel kohtumisel sain aru, et inimesed on väga lahked ja võtavad mind avasüli vastu. Praktika käigus anti mulle vabad käed ja sain oma loovusel joosta. Katril oli ka ideid varuks ja nii me need koos ellu tõime. Lõime palju uusi sotsiaalmeedia postitusi ja kaasahaaravaid videosid. Lisaks sain väärtuslikke teadmisi, mis on mulle tulevikus kasuks. Praktika Ilu Idüll Ilustuudios oli väga meeldiv kogemus ja soovitan kindlasti järgmistele sotsiaalmeedia spetsialistidele.

Kaisa – Teeninduskooli küünetehniku praktika

Õppisin Tallinna Teeninduskoolis küünetehnikuks. TEKOS koolis räägiti esimestel päevadel, kus kus teised õpilased on praktikakohtadel käinud ja kui mainiti Ilu Idülli ning ainult positiivset tagasisidet tuli, siis sellest hetkest oli mul Ilu Idüll koguaeg mõttes olnud.
Tundsin, et see on just see õige koht, kus soovin praktikat sooritada. Võtsin julguse kokku ning kirjutasin Ilu Idülli meilile endast pisikese tutvustuse ning et soovin praktikale tulla. Sain kiirelt vastuse ning leppisime kokku ka esimese vestluspäeva, kus mulle tutvustati salongi ning mõningaid töötajaid. Ning ühel hetkel leidsin end juba salongis praktikal. Esimene päev käisin vaatamas kuidas pediküüri tehti (sain ka ise käe külge panna) Juba järgmisel korral olin enda modelliga platsis ja teostasin pediküüri. Praktikaajal pandi koheselt tegema ka erinevaid ülesandeid (administraator jms) seega sain üsnagi ruttu selgeks kuidas broneeringusüsteemid jms toimivad. Küsimuste korral alati aidati ning iga päev jagati soovitusi kuidas tööd lihtsamalt ja paremini teha. Meeskond on niivõrd mõistev, toetav, vastutulelik, hooliv ja armas. Kordagi ei tundnud, et mind ei tahetaks sinna või et oleksin väljajäetud. Mind võeti soojalt vastu ja tundsin end esimesest päevast peale osana sellest imeliselt meeskonnast. Töötajate motiveeriv ning armas õhkkond tõstis minu enesekindlust ning motivatsiooni.