Categories
Ilusalong

Hetkeseis

ilusalongid on avatud

Peamine info, mis kõikidel inimestel viiruse kohta on, et käsi tuleb tihti pesta sooja vee ja seebiga ning vältida tuleks inimkontakti.

See teeb olukorra päris keeruliseks iluteenindajatel. Iluprotseduuri iseloom eeldab reeglina teenindaja ja klienti otsest kontakti. Ripsmetehnikud istuvad kliendist umbes 15cm kaugusel ja küünetehnikud hoiavad kliendi käsi. Minimeerida lähedaid inimkontake pole võimalik.

Broneeringuid ei tühistata

Vaatame nüüd suurimat Ilutegijate foorumit Facebookis, kus on üle 36tuhande liitunu. Eriolukord, mis eile õhtul välja kuulutati Eestis, ei ole paanikat tekitanud- viimati lisatud kuulutused on, et inimesed otsivad endale kulmutehnikut või geellküünte hoolduse aega. Mõni ilutegija pakub oma iluteenuseid, et vabad ajad kõik täidetud saaks. Nii tundub olevat kõik korras.

Selle põhjal, et poed ja apteegid on tühjaks ostetud maskidest ja desifitseerivatest vahenditest, võiks arvata, et inimesed kardavad nakatuda ja väldivad rahvarohkeid kohti. Kui nüüd uurime oma broneeringusüsteemi, siis graafikud on endiselt täis broneeritud ja eilsega seisuga oli kaks tühistamist. Täna hommikul vaatas vastu ühe inimese tühistamine. Sellised tühistamised on normaalsed, neid tuleb ikka ette, isegi kui ei levi viiruseid. Massiliselt ei tühista keegi oma aegu.

Mis meetmed kasutusele on võetud?

Desinfitseerimine ja steriliseerimine ning puhastamine kuuluvad ühe ilusalongi argipäeva. Mitte ainult kliendi tervis ei ole prioriteet nr 1 vaid ka tehnikute tervis on kaalul.
Peale igat klienti tehakse üle tööriistad, laud, lambid, imurid jne. Viiruse valguses on asi võtnud palju suuremad meetmed-
kõik esemed, mis puutuvad iluprotseduuri ja klienti tervitamise ning ära saatmise käigus kokku (k.a personali käed), vajavad nüüd dekontamineerimist*.
Ühesõnaga kui klient puutus kokku makseterminaliga, ukselingiga, riidekapiga, toetus laua peale jne. Kõik tehakse üle, et minimeerida võimalust, et keegi saaks nakatuda.
– Kliendi teenindamine peab toimuma puhta ning asjakohaselt töödeldud instrumendiga.
– Korduvkasutatavad seadmed/instrumendid peavad olema desinfitseeritud pärast iga klienti.

Kui klient tuleb salongi, juhatame ta käsi pesema ja olemas on alkoholiga desinfitseerimisvahend vabalt kasutamiseks. Lisaks enne hooldust desifitseeritakse käed/jalad ja korratakse teenuse lõpus.

Ripsmetehnikud/kulmutehnikud võiksid kliendile anda kasutamiseks samuti maski. Samuti peaksid kandma maski, kindaid ja läbipaistvaid prille.

Tehnikud on varustatud maski ja kinnastega, mida vahetatakse peale igat klienti.

*Dekontamineerimine, ehk dekontaminatsioon – protsesside kogum, mille käigus eemaldatakse või hävitatakse mikroorganisme esemelt eesmärgiga seda ohutuks muuta. Mõiste hõlmab puhastamist, desinfitseerimist ja steriliseerimist.

Millest kliendid räägivad?

Stressiolukord paneb inimesed rääkima. Praegu on väga huvitavad ajad. Eriolukord on välja kuulutatud aga selle kohta on vähe infot. Kliendid räägivad peamisest viirusest, isegi need kliendid, kes hoolduste ajal ei räägi tavaliselt midagi. Inimestel on suur teadmatus. Paljudel on reisid ostetud, elatakse üks päev korraga. Proovitakse hoida kõrgendatud meeleolu, et asjad laabuvad lõpuks. Mida on hea kuulda!

Mida saad teha omalt poolt?

 • Pese tihedalt käsi seebi ja sooja veega
 • Hoia kotis desinfitseerijat ja kasuta seda
 • Proovi oma nägu mitte katsuda
 • Hoida positiivset mõtlemist

Mida Ilutegijad kardavad?

Kardame, et maskid ja desovahendid saavad otsa kuna ei tea kust saaks osta uusi. Meie praegustel maaletoojatel on varud otsas. Maske hetkeseisuga on alles mõned karbid. Samas, firmad ilmselt proovad teha endast kõik oleneva, et neid müüki juurde tuua.

Millal oma broneering tühistada?

Hetkel me ei võta vastu broneeringuid ja oleme avatud ainult vähendatud koosseisus. Enamus tehnikud on teatanud, et on püsivad kodus. Tehnikud kirjutavad kõikidele klientidele! Tehnikutest töötavad ainult Kerlika, Diana, Vaike ja Carolin.

Uusi broneeringuid tehnikud ei võta. Tühistavad kõik kliendid, kes on naasnud reisilt 14 päeva jooksul. Tehnikud võivad muuta aegu, et broneeringute vahe oleks 15 min, et puhastada kõik pinnad.

Kui tunned, et ei taha tulla, võid oma broneeringu tühistada.

Paljudel salongidel on poliitika, et kui kohale ei tulda ja ei teatada sellest salongi, võib esitada arve kuni 50% ulatuses. Sinna hulka ei kuulu haigused ja erandolukorrad. Seega arvet ei esitada sulle, kui soovid oma teenusest loobuda! 🙂

Hetkeolukorras ei ole keelatud ilusalongide külastamised ja linn on avatud ning elu käib aga kui tunned, et ei julge tulla kodust välja, siis on sul see võimalus, palun anna sellest ka tehnikule või salongile teada. Oma saab muuta või tühistada!

Palun ära külasta avalikku kohta k.a salongi kui:

 • Kui tunned ennast halvasti
 • Kui esinevad kerged sümptomid nagu kuiv kurk, köha jne
 • Kui oled tulnud riskipiirkonnast, vähem kui 14p tagasi
 • Oled kokku puutunud viirusega
 • Sinu lähedane on just haigestunud
 • Sul on palutud olla karantiinis

Sama info kehtib ka töötajate kohta.

Hoiame üksteise tervist ja loodame, et olukord möödub kiiresti!
Näeme salongis, kui näeme! Seniks saadame teile terviseid!


Räägime ainult enda salongist ja teiste eest sõna ei võta.

Categories
Pediküür

”Jalad on liiga koledad, et minna pediküüri?”

Naiste seas on levinud suur valehäbi oma keha suhtes ja osa naisi, ei julge tulla pediküüri, öeldes: “minu jalad on nii koledad, ma ei julge neid kellelegi näidata! “ Loe lähemalt mida arvavad sellest pediküüritehnikud…

Messenger screenshoti, kus noor neiu ütles pediküüri tehnikule "ma ei julge oma koledaid jalgu kellelegi näitada"
Päris pilt päris vestlusest meie postkastis ja see ei ole ainuke selline näide. Kui sa töötad pediküüri-ja küünetehnikuna, siis sulle sosistatakse tihti küünehoolduses, et nad ei ole kunagi pediküüris käinud, kuna nad kardavad oma jalgade pärast. Mis on väga kurb muidugi kuulda ja selle üle ei peaks kindlasti muretsema! Pediküür ei ole hirmus!
Varvad plätudes. Lahtised jalanõud. Pediküür.

Kartes oma jalgu teistele näidata, alusta esimesena just pediküürist!

Kui sa kunagi ei ole käinud pediküüris, sa oled ilma jäänud ühest väga mõnusast hoolitsusest. Tundub, et nii paljud inimesed, keda oleme salongis küünehoolduses kohanud, ei ole kunagi pediküüris käinud, just selle sama põhjuse pärast, et nad kardavad oma jalgu teistele näidata. Kui sa ei soovi oma jalgu teistele näidata, siis võikski alustada just pediküürist, pediküür teeb sul jalad nii pehmeks, ilusaks, et sa ainult tahaksid neid vaatama jääda! Jaa, see on tõsi 100%! Järsku toimub muutus 180 kraadi ja sa soovid panna jalga lahtised jalanõud ja marssida nendega läbi lume välja parklasse!

Salongist lahkudes, teed sõbrannale pilti ja autosse istudes võtad kohe kinga jalast, et mehele ka näidata oma uusi varbaid!

Kui sa oled pediküüris käinud, siis sa tead, et täpselt nii juhtubki! 🙂 Jaa, mees, ei oska mitte midagi tarka öelda selle peale: ,,Ilusad”, ,,varbad, jah? kenad!” aga neil on hea meel sinu rõõmu ja uue justkui maast leitud enesekindluse üle! Nii kiiresti kaob valehäbi ära.

Ei jõuagi muretsema hakata:

Salongi saabudes, tervitatakse sind ja istud mugavasse tooli, seejärel pannakse sinu jalad värvilisse sooja veevanni ning järsku on sul patakas ajakirju ühes käes, teises kohvi ning kusagile tuleb mahutada ka värvinäidised ja telefon koos Pinteresti pediküüri disaini ideedega. Enam ei olegi aega oma jalgade üle muretsemiseks, nüüd on uus probleem. Mis värvi küüned teha!

Ei mingit vabandamist ega valehäbi:

Klient oli pediküüri tooli just istunud, et võtta sokke jalast ja avastas, et ta oli unustanud oma jalgu raseerida, ta proovis vabandada kui tehnik asju sättis. Tehnik vastas talle: ,,me ei pane selliseid asju tõesti tähele ja kui üldse midagi, siis mul on kahju, et ühiskond on tekitanud selle probleemi. Me peame olema paremad.”

Loodame, et me suudame olla paremad ja kui me ei vastagi ühiskonna ebakõrgetele ootustele ja standarditele, siis me ei vabanda vähemalt sellepärast.

Kas keegi üldse vaatab oma jalgu ja mõtleb, et need on küll kõige jumalikumad jalad maailmas? Kui jah, siis aitäh pediküür!

Ma ei tea kas keegi vaatab oma jalgu ja mõtleb, et tal ikka nii ilusad need. Minu jalad on küll ilusast väga kaugel, aga see ei takista mind pediküürija juurde minemast ja ma isegi pildistan neid, vahest panen tulemuse isegi netti ülesse! Vahi hullu, eks. Siiani ei ole veel keegi öelnud, et miks ma oma koledad jalgu demonstreerin ja kui ütlebki, siis…. ei juhtu ka midagi. Vähemalt, ma olen rahu teinud oma varvastega. Tänu pediküürile.

Nüüd kui vaadata olukorda pediküürija seisukohast, siis:

 • Nad ei karda teiste jalgu!
 • Neil ei ole imelik peadpidi sinu jalgade juures olla.
 • Pediküürijad on vabatahtlikult valinud endale selle töö!
 • Nad ei pea varbaid koledateks ega veidrateks vms.
 • Nad armastavad oma tööd (loodetavasti!)
 • Nad näevad päevas palju varbaid! Nad ei kritiseeri ega hinda sind sinu varvaste järgi!
 • Pediküürijad on tänulikud sinu varvastele, et sa usaldasid oma jalakesed tema kätte!
 • Pediküürijad saavad palka sinu jalgade korrastamise eest!
 • Pediküürija töö on jalad teha ilusaks! See ongi pediküüri eesmärk ju! Ära muretse üle!

Ja kui sa häbened oma jalgu kuna sul on probleemsed jalad, siis sea sammud ravipediküüri, nad on seal selleks, et sind aidata! Mida kiiremini ravi algab, seda kiiremini saavad jalad korda ning plätud jalga.

Öeldakse, et tavaline inimene kõnnib oma eluajal umbes neli korda ümber maakera. Seega anna oma jalgadele hellitusi ja hoolitsusi, et nad peaksid sul kenasti vastu ja saaksid sind viia ilusatesse paikadesse, ilma neid häbenemata!

Pediküür, pildil ilusad helelilla värviga värvitud varbad!
,Ma saan oma varbaid jälle vaadata, aitäh teile!!”

Mida täpsemalt pediküüris tehakse, loe siit
Kui sul on tulnud varbaküüs ära, siis soovitame lugeda seda lugu

Kui soovid tulla meie juurde pediküüri, siis meie broneerimisleht asub siin:
www.iluidyll.setmore.com

Teksti kopeerimine ilma loata on keelatud!
Viite puhul lingina meie kodulehele, on lubatud.
Aitäh!

Categories
Geellakk

Rasedus ja ilumüüdid – kas geelküüned ja geellakk on keelatud aga küünelakk ja atsetoon?

Vaatame vastuseid lapseootel naiste kõige põletavamatele ilu küsimustele ja müütidele, kas tohib jätkata oma küünelaki, geelküünte või geellaki hooldustega… aga atsetoon ja küünelakk?

Lapse ootel naine roosade geelküüntega, hoidmas oma armsat suurt kõhtu kätega toetades.
Lapseootel naine oma kõhtu toetamas roosade geelküüntega.

Selle väite ümber, et kas lapseootele jäänud naine võib edasi kanda geelküüsi, geellakki või küünelakki on palju segadust ning kas tohib ise kodus atsetooni ja küünelakki kasutada? Ja nii palju kui segadust, on ka erinevaid arvamusi! See olukord on suhteliselt sarnane sellele, et koguaeg tuleb uus uurimus välja, kus on tehtud kindlaks, et kas kohv on kahjulik või vastupidi- lausa tervsilik!

Müüt: Küüsi ei tohi raseduse ajal üldse küünelakiga lakkida?

Küünelakkidega maniküürid ja pediküürid on rasedale igas trimestris ohutud*. Jah, need sisaldavad mingil määral kemikaale aga vereringesse need ei jõua nii suurtes kogustes, et see oleks ohtlik ja tehtud uuringutega ei ole leitud, et see tekitaks kasvavale lootele tüsistusi. Lakkima hakates, võid akna lahti teha kui tunned, et lõhn on sinu jaoks liiast või väldi umbset ruumi.
Kui siiski kardad kemikaalide pärast, saab osta ökopoest küünelakke aga juba praegu poes müüdavad poelakid on väga hea sisaldusega, kus puuduvad paljud ained. Paljudel lakkidel on koostisosad pudelile kirja pandud (nt ei sisalda-DBP, formaldehyde, toluene, ja camphor free jne) kuna Euroopa Liit on keelustanud paljude ainete kasutamise ja kui osad ained lubatud veel kasutada, siis firmad ise liiguvad puhtama koostise poole.
Üldjoontes saab öelda, et tänu rasedusaja hormoonidele kasvavad küüned kiiresti ja on tugevad, siis see on imeline aeg praktiseerida oma küünelaki oskusi.

*Järgides kõiki hügieeninõudeid ja tooteid õigesti kasutades.

Müüt: Küünelakieemaldaja (atsetoon) on raseda tervisele ohtlik?

Alustame sellest, et meie keha ise toodab atsetooni, see tähendab, et see on meie organismis olemas. Inimene nt ei saa olla allergiline millelegi, mis on meie organismis looduse poolt juba olemas. Kui vaadata Eesti mürgituse infotabelit, siis seal on väikses koguses atsetoon pandud ohtlikkuse mõttes samale tasemele kui igapäeva kosmeetika ja dušigeelid jne. Laste voolimismassi samas koguses alla neelamine on määratud ohtlikumaks kui atsetooni samas koguses alla neelamisel? Mudiugi on atsetooni ei tohi juua ega kuumutada! Aga võrdluseks, hea näide!

Vaatame müüti, et küünelakieemaldaja on raseda tervisele ohtlik- atsetoonil on väga raske sisse tungida tervesse küüneplaati. Atsetoon on lenduv ja aurustub küüneplaadilt väga kiiresti, et jõuda üldse vereringesse. Lühidalt saab öelda, et on vähetõenäoline, et atsetoon saab imenduda kaugemale kui pealmine küüneplaat.
Jah, atsetoon võib liigsel kasutamisel tekitada ärritust. Tavaliselt on see väga pindmine ja ajutine ärritus nagu kuivus. See on tingitud sellest, et atsetoon lahustab lisaks küünelakile ka õli, selle vältimiseks võiks kasutada rohkem õli! Võid küünenahku määrida enne küünelaki eemaldamist nt oliiviõliga ja proovida hoida nahakontakti minimaalsena.
Mille peale võib mõelda on, et atsetoon lahustab küünelakki kiiremini kui ilma atsetoonita küünelaki eemaldaja, siis atsetooniga eemaldaja vähem naha kuivatav. Sa hõõrud palju kauem küünelakki maha at­se­too­ni­va­baga ja seeläbi on naha kontakt pikem. Peale küünelakieemaldaja kasutamist võiks käed ära pesta seebiga ja uuesti õlitada, et taastada niiskus.
Kui õigesti kasutada, siis see ei ole tervisele ohtlik. 

Müüt: geelküüned ja geellakk tuleb raseduse ajaks eemaldada?

Jah, rasedad võivad geelküüsi ja geellakki kasutada raseduse ajal. Ei ole põhjust uskuda, et geelküüned või geellakk on kahjulik. Kõik küünele peale kantavad tehismaterjalid kivistuvad 30-60 sekundiga ning see juba elimineerib juhuse, kus tooted saaksid küüne kõige pealmisest kihist läbi tungida küüneplaati. Küünemaailmas kasutatavad vahendid on kõik läbinud ranged kontrollid ja tervisenõuded/hügieeninõuded ning neid on väga laialdaselt uuritud üe maailma. Koostisosad, millega tehakse geelküünte ja geellaki hooldusi ja paigaldusi, ei peeta riskiks rasedatele.
Kui teete kodus ise endale küünehoolduseid, siis proovige, et kõik tooted, mis ei ole nahale mõeldud, ei puutuks ka nahaga kokku.
Kui veel kahtlete, rääkige oma arstiga ning usaldage oma sisetunnet.

Lõpetame selle postituse tõsisel noodil, et me oleme teadlikud, ei me ole arstid ja lõplikku tõde ei tea. Saame ainult öelda, et paljud salongid näevad vaeva oma hügieeni järgimisega, et naised saaksid murevabalt ka rasedana salongis käia, ilma, et paneks ohtu oma sündimata lapse heaolu. Leia endale salong, kus tunned, et sinu heaolu on tähtis ja sinu tervisest hoolitakse.
Kui endiselt ei ole kindel, räägi oma arstiga ja kuula mida tema arvab ning saad teha otsuse, millega oled rahul.


Kasutatud allikad:

https://www.nailpro.com/guest-editor-doug-schoon-2/?fbclid=IwAR0yTcV9Z-kWPSe5KEufT0PBdnGP3mb6qJG88MHq-RX8J887pOSFVUbHK50
https://www.nailcarehq.com/is-acetone-a-safe-nail-polish-remover/
https://www.nailcarehq.com/allergic-to-pure-acetone/
https://www.facebook.com/LootosIlusalong/posts/peame-vajalikuks-peatuda-teemal-mis-tegelikult-juba-aastaid-valeteadmisi-levitab/1470986986267896/
https://www.familyeducation.com/pregnancy/it-is-safe-to-get-your-nails-done-while-pregnant
https://www.whattoexpect.com/pregnancy/looking-good/pampered-parts/monthly-maintenance/nails.aspx

Ema lapsega pediküüris.
Ema salongis iluhooldust nautimas oma tütrega!

Jaga seda lugu oma lapseootel sõbrannaga ja arutage, kuidas teie käituksite ja mida teie arvate nendest müütidest.
Võite oma arvamust ka meiega jagada!