Rasedus ja ilumüüdid – kas geelküüned ja geellakk on keelatud aga küünelakk ja atsetoon?

Vaatame vastuseid lapseootel naiste kõige põletavamatele ilu küsimustele ja müütidele, kas tohib jätkata oma küünelaki, geelküünte või geellaki hooldustega… aga atsetoon ja küünelakk?

Lapse ootel naine roosade geelküüntega, hoidmas oma armsat suurt kõhtu kätega toetades.
Lapseootel naine oma kõhtu toetamas roosade geelküüntega.

Selle väite ümber, et kas lapseootele jäänud naine võib edasi kanda geelküüsi, geellakki või küünelakki on palju segadust ning kas tohib ise kodus atsetooni ja küünelakki kasutada? Ja nii palju kui segadust, on ka erinevaid arvamusi! See olukord on suhteliselt sarnane sellele, et koguaeg tuleb uus uurimus välja, kus on tehtud kindlaks, et kas kohv on kahjulik või vastupidi- lausa tervsilik!

Müüt: Küüsi ei tohi raseduse ajal üldse küünelakiga lakkida?

Küünelakkidega maniküürid ja pediküürid on rasedale igas trimestris ohutud*. Jah, need sisaldavad mingil määral kemikaale aga vereringesse need ei jõua nii suurtes kogustes, et see oleks ohtlik ja tehtud uuringutega ei ole leitud, et see tekitaks kasvavale lootele tüsistusi. Lakkima hakates, võid akna lahti teha kui tunned, et lõhn on sinu jaoks liiast või väldi umbset ruumi.
Kui siiski kardad kemikaalide pärast, saab osta ökopoest küünelakke aga juba praegu poes müüdavad poelakid on väga hea sisaldusega, kus puuduvad paljud ained. Paljudel lakkidel on koostisosad pudelile kirja pandud (nt ei sisalda-DBP, formaldehyde, toluene, ja camphor free jne) kuna Euroopa Liit on keelustanud paljude ainete kasutamise ja kui osad ained lubatud veel kasutada, siis firmad ise liiguvad puhtama koostise poole.
Üldjoontes saab öelda, et tänu rasedusaja hormoonidele kasvavad küüned kiiresti ja on tugevad, siis see on imeline aeg praktiseerida oma küünelaki oskusi.

*Järgides kõiki hügieeninõudeid ja tooteid õigesti kasutades.

Müüt: Küünelakieemaldaja (atsetoon) on raseda tervisele ohtlik?

Alustame sellest, et meie keha ise toodab atsetooni, see tähendab, et see on meie organismis olemas. Inimene nt ei saa olla allergiline millelegi, mis on meie organismis looduse poolt juba olemas. Kui vaadata Eesti mürgituse infotabelit, siis seal on väikses koguses atsetoon pandud ohtlikkuse mõttes samale tasemele kui igapäeva kosmeetika ja dušigeelid jne. Laste voolimismassi samas koguses alla neelamine on määratud ohtlikumaks kui atsetooni samas koguses alla neelamisel? Mudiugi on atsetooni ei tohi juua ega kuumutada! Aga võrdluseks, hea näide!

Vaatame müüti, et küünelakieemaldaja on raseda tervisele ohtlik- atsetoonil on väga raske sisse tungida tervesse küüneplaati. Atsetoon on lenduv ja aurustub küüneplaadilt väga kiiresti, et jõuda üldse vereringesse. Lühidalt saab öelda, et on vähetõenäoline, et atsetoon saab imenduda kaugemale kui pealmine küüneplaat.
Jah, atsetoon võib liigsel kasutamisel tekitada ärritust. Tavaliselt on see väga pindmine ja ajutine ärritus nagu kuivus. See on tingitud sellest, et atsetoon lahustab lisaks küünelakile ka õli, selle vältimiseks võiks kasutada rohkem õli! Võid küünenahku määrida enne küünelaki eemaldamist nt oliiviõliga ja proovida hoida nahakontakti minimaalsena.
Mille peale võib mõelda on, et atsetoon lahustab küünelakki kiiremini kui ilma atsetoonita küünelaki eemaldaja, siis atsetooniga eemaldaja vähem naha kuivatav. Sa hõõrud palju kauem küünelakki maha at­se­too­ni­va­baga ja seeläbi on naha kontakt pikem. Peale küünelakieemaldaja kasutamist võiks käed ära pesta seebiga ja uuesti õlitada, et taastada niiskus.
Kui õigesti kasutada, siis see ei ole tervisele ohtlik. 

Müüt: geelküüned ja geellakk tuleb raseduse ajaks eemaldada?

Jah, rasedad võivad geelküüsi ja geellakki kasutada raseduse ajal. Ei ole põhjust uskuda, et geelküüned või geellakk on kahjulik. Kõik küünele peale kantavad tehismaterjalid kivistuvad 30-60 sekundiga ning see juba elimineerib juhuse, kus tooted saaksid küüne kõige pealmisest kihist läbi tungida küüneplaati. Küünemaailmas kasutatavad vahendid on kõik läbinud ranged kontrollid ja tervisenõuded/hügieeninõuded ning neid on väga laialdaselt uuritud üle maailma. Koostisosad, millega tehakse geelküünte ja geellaki hooldusi ja paigaldusi, ei peeta riskiks rasedatele.
Kui teete kodus ise endale küünehoolduseid, siis proovige, et kõik tooted, mis ei ole nahale mõeldud, ei puutuks ka nahaga kokku.
Kui veel kahtlete, rääkige oma arstiga ning usaldage oma sisetunnet.

Lõpetame selle postituse tõsisel noodil, et me oleme teadlikud, et me ei ole arstid ja lõplikku tõde ei tea. Saame ainult öelda, et paljud salongid näevad vaeva oma hügieeni järgimisega, et naised saaksid murevabalt ka rasedana salongis käia, ilma, et paneks ohtu oma sündimata lapse heaolu. Leia endale salong, kus tunned, et sinu heaolu on tähtis ja sinu tervisest hoolitakse.
Kui endiselt ei ole kindel, räägi oma arstiga ja kuula mida tema arvab ning saad teha otsuse, millega oled rahul.


Kasutatud allikad:

https://www.nailpro.com/guest-editor-doug-schoon-2/?fbclid=IwAR0yTcV9Z-kWPSe5KEufT0PBdnGP3mb6qJG88MHq-RX8J887pOSFVUbHK50
https://www.nailcarehq.com/is-acetone-a-safe-nail-polish-remover/
https://www.nailcarehq.com/allergic-to-pure-acetone/
https://www.facebook.com/LootosIlusalong/posts/peame-vajalikuks-peatuda-teemal-mis-tegelikult-juba-aastaid-valeteadmisi-levitab/1470986986267896/
https://www.familyeducation.com/pregnancy/it-is-safe-to-get-your-nails-done-while-pregnant
https://www.whattoexpect.com/pregnancy/looking-good/pampered-parts/monthly-maintenance/nails.aspx

Ema lapsega pediküüris.
Ema salongis iluhooldust nautimas oma tütrega!

Jaga seda lugu oma lapseootel sõbrannaga ja arutage, kuidas teie käituksite ja mida teie arvate nendest müütidest.
Võite oma arvamust ka meiega jagada!

Kui soovid tulla meie juurde pediküüri, siis meie broneerimisleht asub siin:
iluidyll.setmore.com

Published
Categorized as Geellakk

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga